NakupniCentrum.cz

Atari Terror – Attention!

8. července 2009 v 20:21 | Twigi |  Recenze
Kapela Atari Terror vydala album Attention! již před dvěma roky, nyní je volně ke stažení na internetu. Jejich hudba je bez jakéhokoliv kopírování kapel zvučných jmen. Toto je vysloveně originální tvorba Atari Terror.

K recenzi poměrně starého alba od pražských Atari Terror jsem se rozhodl na základě dvou důvodů. Tím prvním je, že mají v současné době toto album volně stažitelné ze svých stránek (budete-li tuto recenzi číst, nemusí to být již pravdou, chlapci se mohou kdykoliv rozhodnout toto volné stahování zablokovat). Druhým důvodem je skutečnost, že Atari Terror vystoupili v letošním roce jako předkapela Korn, bylo to na počátku června.


Teď se vrhneme ke krátké recenzi zatím posledního alba AT, které vydali už v roce 2007.

Co se týče zvuku, je u něj velmi dobrá kvalita a i když si album stáhnete, netrpí nijak jeho zvuková stopa. Ke staženém albu je dále přidán kompletní obal v elektronické podobě, který obsahuje informace o kapele, textovou přílohu, fota a malůvky.

Pokud někdo Atari Terror nezná, vězte, že jde o mix nu-metalu a hard core s texty dotýkající se různých problematik. A právě za textovou část mají u mě také velké plus. V našich končinách totiž není až tak velkým zvykem zaobírat se v textech metalových kapel politikou a nebo jinou těžkou problematikou,. Prostě a jednoduše dosti pokulháváme za zahraničím a tím nemam na mysli jen západ. I v Rusku, Polsku je hodně kapel, které ve svých textech se jakoukoliv problematikou zaobírají. No, ale nechám zahraničí na pokoji a vrátim se zpět k Atari Terror, ti to tam totiž maj.

Co se týče jejich hudby samotné, jde opravdu o nakopnutou záležitost, nevycházející z nějakých těch big beatových základů nebo chcete-li kořanů jako tomu je u některých nu-metalových kapel v Česku a odráží se to silně v jejich tvorbě.

Zde je vidno, že kapela tvrdě stavěla na našlehnutých punkových základech s hard core tvorbou a nemixovali parádní nu-metal core.

Nápaditost, našláplost, rozmanitost - to je Attention! a hlavně pro mě je to naprosto úchvatné album, co se týče nu-metalu v Čechách.

Bez jakékoliv kopírky kapel zvučných jmen, toto je vysloveně originální tvorba Atari Terror. Opravdu doporučuji si album sehnat a nebo alespoň stáhnout ze stránek kapely, dokud to tam maj. A když už vtom budete, jděte i do prvního alba, které je také dosti kvalitní.

A abych nezapomněl ani videa této grupě nechybí, jsou volně dostupné různě na internetu.

Seznam skladeb:

01. The Beginning
02. Attention!
03. Wonderful Underground
04. Motofoko
05. Chosen One
06. Only
07. Airbag Death
08. Fight for Your Country
09. Honey Honey
10. Sweetest Pie
11. Sky Burning
12. Carramba
13. War
14. Bleeding Tree

Zdroj:
Rockmag.cz - rockový portál
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama