NakupniCentrum.cz

X-Core – In Hell

20. června 2009 v 10:33 | Twigi |  Recenze
Po několika albech je zde nová deska z dílny X-Core a je po čertech dobrá. Samozřejmě pro mě patřili kluci mezi špičku našeho hard core už s tvorbou předešlou, však toto jsem nečekal.

Samozřejmě spousta hard core prvků zůstala, no však je to okořeněno a to v každé skladbě zdvojovanými kytarami. Odrazem kytar jsou styly jak power metalové, tak heavy metalové, samozřejmě podlazeno a živelná jízda. Aby to nestačilo skladby jsou doplněné vybrnkáváním na kytary. Nelze opomenout kulometčíka, sedícího za bicími, který valí kopáky v maratonovém běhu. A samozřejmě dva zpěvy hutný, až skoro vulgárně našláplý , druhý melodický zpěvný. Pro ortodoxní posluchače Hard Core a milovníky strohého Core toto album asi nebude to pravé a nepřijde jim vhod, protože je oproti albu předcházejícím dosti jiné, no mně to nakoplo a opravdu hodně překvapilo. Jen tak dál, experimentům a novým polohám v tvorbě já přeji. Album vyšlo v digi packu, přibaleným obsahem brožurka s fotkama atd...


Zvukově čisté, masivní prostě zdařilé. Krom toho na albu spolupracovalo dosti lidí. A to ve všech směrech. Mix + master zhotovil Roland Grapow ve svém studiu (Masterplan, ex Helloveen) dále se ujal kytary jako host ve skladbách In Hell a Just Numbers. Roland nedělal skladbu 4 a 7, která vyšla na EP před tímto albem ty produkoval Zdenek Sikyr.

Dalšími hosty byli Gary Meskil (Pro - Pain) ve skladbě Red Rivers ,což je skladba od Pro - Pain kterou si X - Core převzali a další hostem Ben (Pitbull Diesel) svým zpěvem v skladbě Between Heaven And Earth. Takže i tohle mluví samo za sebe. Podtrhnuto sečtěno, tato deska, toto album posouvá X - Core jinam než byli doposud. Zde začíná nová epocha pro kapelu a jejich nové i staré fanoušky. Otevírá jim nové obzory v české kytarové hudbě a posun i pro hard core u nás. Core metalový odrazový můstek, kdo bude další.

1) Anything You Want
2) In Hell
3) Fight Yourself
4) Between Heaven And Earth
5) Just Numbers
6) Red Rivers
7) Welcome Here
8) Red Rivers
Rockmag.cz - rockový portál
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama