NakupniCentrum.cz

Carnal Decay - Chopping off the Head

11. dubna 2009 v 19:47 | Twigi |  Recenze
Švýcarská kapela CARNAL DECAY vznikla v roce 2002 jako projekt Michaela Kerna, o rok později, po ustálení sestavy, se stává plnohodnotnou kapelou a začínají práce na skladbách, které se v roce 2005 dostávají na první split album. Debutové "Carnal Pleasures" z roku 2006 je o dva roky později následováno druhou řadovou deskou se jménem "Chopping off the Head".Deska trvající zhruba půl hodiny nabízí 9 skladeb v poměrně monotónním brutal death provedení. Zajímavá je přední stránka obalu, která je inspirována grafikou Franka Millera k Sin City. Old schoolově vyznívající obal se dokonale hodí k tradiční brutální cestě, kterou se tato kapela vydala.

Úvodní "Mary and the three Kings" vás okamžitě atakuje brutálním útokem hutných kytar a monotónních bicích, které se na celém albu příliš neměnní a dodávají hudbě poměrně statický rozměr. Nejvíce pestrosti objevuji ve vokálu, který je nejen hutný a hluboký ale taky krásně zachraptělý. Druhá "Shotgun Facelift" zdá se být o něco propracovanější, ale pořád zde schází
složitější kytarová sóla a techničnost. Třetí "Chopping of the Head" se vyznačuje sekanými rify, poměrně často opakovanými stejnými zvuky kytar a drobnou nesehraností zvuků a prvků. Zbytek alba se by dal napasovat na předešlý popis s dodatkem střídání pomalejších pasáží s hutnějšími sóly a rychlých vyhrávek s monolitými brutálními bicími. Na albu se sem tam objevují zajímavé pasáže a světlé okamihy, ale celkově mi dojde poměrně monotónní, i když si dovedu představit, že někoho podobné, tradiční provedení brutal deathu může bavit. Osobně mě nijak zvlášť nezaujala, prostě mi na ní schází něco, co by jí odlišilo od toho množství průměrných alb.

Čas: 29:53
Tracklist:
  1. Mary and the free Kings
  2. Shotgun Facelift
  3. Chopping of the Head
  4. One by One
  5. Bowel Bondage
  6. Raptured by Torturing
  7. Fartover
  8. Mutilation in my Passion
  9. Predatory Instinct
Zdroj: fobiazine.net
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama